استاد مهدی جمشیدخانی : درساژ را پاس بداریم

استاد مهدی جمشیدخانی : درساژ را پاس بداریم

درساژ را پاس بداریم

سال 93 و نیمه دوم آن را سال درساژ بنامیم و هم قسم شویم که آن را پاس داشته و قطار به حرکت درآمده اش را از حرکت نیاندازیم.

روی سخنم با ریاست فدراسیون و رؤسای هیات سوارکاری و دبیران آن هاست چراکه:

فدراسیون سوارکاری با دعوت از دو داور برجسته درساژ دو مسابقه مهم در تهران برگزار کرد و علیرغم آنکه دومینش در روز غیر تعطیل و روزی کاری و درسی بود همچنان با استقبال روبرو شد و در طی دو مسابقه بیش از شصت و اندی نفر شرکت کردند. در مسابقه دوم آقای پیتر انگل، تک تک سوارکاران را خواست و راهنمائیشان کردکه کاری بود بس ارزنده. در جام بزرگذاشت من هم در اصفهان که با درساژ شروع شد، بیش از 40 نفر شرکت کردند و خواستار ادامه این مسابقه بودند.

از طرف دیگر از وحید برقعی و علیرضا بختیار و اسفندیار هوشمندی هم قول گرفته ام که درساژ در استان البرز و همدان راه اندازی شود که به هر حال فدراسیون باید نقشی فعال تر عهده دار شود و همچنان کلاس هایی داوری را فعال و زنده نگه داشته و به تربیت داور درساژ همت گمارد تا دیگر بار این چرخ به حرکت درآمده از حرکت نیفتد.

لازم نیست تأکید کنم که در ساژ و در نهایت پیشرفت سوارکاری در گرو داوری صحیح و هوشمندانه و آگاهانه ان است. من باز هم سهمم را ادا کرده و با ترجمه کتاب شرائط داوری درساژ که اکنون مراحل اولیه چاپ را می گذراند و از طرف دیگر برگزاری کلاس های توضیح و تشریح اهداف درساژ در شهرستانها برآنم تا این رشته پیشرو و مشعلدار ورزشهای سواره را سرپا نگه داشته و در پیشبرد آن همچنان سهیم باشم.

در اینجا لازم میدانم از آقای دکتر خلیلی، محمد کاظمیان، علی هژبر، سیروس قدرتی پور و خانم شریسا غفاری و جهانگیر جهان بین و تمام سوارکاران عزیزی که دعوتم را لبیک گفتند تشکر کنم که در این چند مسابقه و کلاس های آن سنگ تمام گذاشتند.

 

مهدی جمشیدخانی

برچسب ها :
پست های مرتبط

مارکوس انینگ: نسل جوان سوارکاران از اسب دور شده است

سوارکار اسطوره ای و بی تکرار آلمانی، بی توجهی به اسب و عدم رشد کافی در مسابقات ملی را دلیل کیفیت پایین مسابقات بین المللی می داند

۲۳ شهریور ۱۴۰۲

علی کاوه از زندگی حرفه ای خود می گوید

  علی کاوه از زندگی حرفه ای خود می گوید  

۱۱ تیر ۱۳۹۷

همراه با هنرجویان فنلاندی استاد علی قورچیان

همراه با هنرجویان فنلاندی استاد علی قورچیان    

۵ تیر ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید