Anhidrosis یا عدم توانایی تعریق در اسب ها

Anhidrosis یا عدم توانایی تعریق در اسب ها

معمولا این مشکل در اسب ها با گذشت زمان ایجاد شده اما ممکن است به صورت حاد رخ دهد. از آنجایی که اسب مانند انسان برای کمک به تنظیم درجه حرارت بدن به توانایی خود در عرق کردن نیاز دارد ،عدم تعریق میتواند سریعا به یک بیماری جدی تبدیل شود و منجر به هیپرترمی و استرس های حرارتی گردد.در هنگام ابتلا به عدم تعریق ، بعضی از اسب ها در برخی از مناطق و اکثریت آنها در بسیاری از مناطق بدن خود قادر به عرق کردن نیستند.

علایم و انواع :

1 . نفس نفس زدن پس از ورزش و یا در حالی که ایستاده اند

2 . کاهش کارایی

3 . کاهش اشتها

4 . افزایش ضربان قلب

5. افزایش تعداد تنفس

علل : علت دقیق عدم تعریق ناشناخته است، هرچند که ممکن است ناشی از یک نقص سلولی در داخل غدد عرق باشد. گرمای بیش از حد و رطوبت نیز می تواند آن را تشدید کند.

تشخیص : نشانه های بالینی این وضعیت تشخیص آن را بسیار ساده کرده است. دامپزشک شما ممکن است برای کمک به القاء تعریق اپی نفرین تزریق کند و اگر غدد عرق به کار بیافتد ، اسب تا زمانی که هورمون تزریق به پایان نرسیده عرق خواهد کرد . پس از تشخیص، درمان را می توان آغاز کرد.

درمان : هیچ درمان خاصی برای عدم تعریق وجود ندارد و هدف از درمان ، تا حد امکان مدیریت این وضعیت و راحتی اسب می باشد. برای یک حمله حاد، دامپزشک یک عامل تب بر مانند فلونیکسین مگلومین تجویز می کند. آب درمانی با آب سرد نیز باید آغاز شود تا درجه حرارت بدن اسب در اسرع وقت و تا حد امکان کاهش یابد. گاهی اوقات با توجه به شرایط اسب ممکن است تزریق مایعات داخل وریدی و الکترولیتها نیز نیاز باشد. برای مدیریت بیشتر ، اسب به یک محیط خنک تر انتقال داده می شود. علاوه بر داشتن یک از آخور مطبوع و یا حداقل وجود یک دستگاه تهویه مناسب ، تغییر برنامه ورزش اسب وانتقال آن به شب و یا ساعات سردتر روز و همچنین افزودن الکترولیت به آب در طول تابستان نیز به بهبود شرایط کمک خواهد کرد.

پیشگیری: نمی توان از عدم تعریق پیشگیری کرد اما بهترین راه برای جلوگیری از حملات بعدی این است که اسب را به یک محیط خنک تر انتقال دهیم.

برچسب ها :

«پست قبلی

پست بعدی»

پست های مرتبط

مارکوس انینگ: نسل جوان سوارکاران از اسب دور شده است

سوارکار اسطوره ای و بی تکرار آلمانی، بی توجهی به اسب و عدم رشد کافی در مسابقات ملی را دلیل کیفیت پایین مسابقات بین المللی می داند

۲۳ شهریور ۱۴۰۲

علی کاوه از زندگی حرفه ای خود می گوید

  علی کاوه از زندگی حرفه ای خود می گوید  

۱۱ تیر ۱۳۹۷

همراه با هنرجویان فنلاندی استاد علی قورچیان

همراه با هنرجویان فنلاندی استاد علی قورچیان    

۵ تیر ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید